deenfresitcntr

Toplumsal projelerin sürdürülebilir şekilde teşviki Wachendorff için on yıllara dayanan bir gelenek olup, bizim için çok özel bir öneme sahiptir:

Bir şirket olarak da -ya da tam bu nedenle- "daha iyi bir toplum"
oluşturmaya etkin bir şekilde katılmak istiyoruz.

Köklerini Rheingau/Rhein-Main bölgesinden alan bir aile şirketi olarak, özellikle bölgeye taahhüt olarak anlaşılabilecek yerel projelere katılıyoruz. Şirket yöneticilerimiz bütün projelerle sıkı ve kişisel ilişkiler geliştiriyor. Böylelikle, bağışladığımız parayla nelere yapıldığını görebiliyoruz.

Wachendorff ayni ve nakdi bağışlarla ve kişisel katkılarla özellikle fırsat eşitliği, entegrasyon, gençlerin teşviki, eğitim ve yoksullukla mücadele alanlarına eğiliyor.

Bunların dışında maaşlı görevlerle birçok kamu yararına kuruluş ve girişimi oldukça bilinçli bir şekilde destekliyoruz. Harika bir kazan-kazan durumu oluşturan bu girişimler çok daha fazla sayıda şirket tarafından kullanılmalıdır!

Aşağıda, katkılarımızın bazı örneklerini göreceksiniz. Bu oluşumların sizin desteğinizden de mutluluk duyacağı açıktır.

For tolerance and respect, against racism, hate speech and violence!

It is a matter close to the hearts of the owners and employees of the Wachendorff Group to speak out in favour of tolerance and mutual respect and to take a clear stance against racism, hate speech and violence. This goes hand in hand with supporting a wide range of campaigns dedicated to this topic. Here is just one example:  www.fair-play-day.de


Kinderschutzbund Rheingau

Kinderschutzbund Rheingau

(Çocukları Koruma Kurumu, Rheingau)

Çocuklar için lobi faaliyeti. Projemiz: Geisenheim İlkokulundaki "sosyal-pedagojik öğrenci grup yardımı" doğrudan Geisenheim çocuklarına yönelik olan ve ebeveynlerinin hiçbir ücret ödemesini gerektirmeyen somut bir yardım önerisidir. Kinderschutzbund Rheingau

 


Bethanien Kinderdörfer

Bethanien Kinderdörfer (Bethanien Çocuk Köyleri)

Güven, güvenilirlik ve sevgiyle büyür. Bethanien Kinderdörfer Eltville

 


Rheingau Werkstätten Rüdesheim

Rheingau Werkstätten Rüdesheim

(Rheingau Atölyeleri, Rüdesheim)

St. Vincenzstift Aulhausen'a ait olan atölyeler engelli insanlar için onaylı tesislerdir. Bölgedeki şirketlere kapsamlı öneriler sunuluyor. 
Rheingau Werkstätten Rüdesheim

 


Besser als nix! Das Festival

Besser als nix!

(Hiç yoktan iyi!)

Rheingau'da, genç kültür festivali. Bölgenin yenilerinin sunduğu sanat ve müzik. Sponsorlar, destekçiler ve gönüllü yardımcılar sayesinde ücretsiz giriş.
Besser als nix!