deenfresitcntr

Bizim leitmotifs

  • Mutlu müşteriler
  • Sorumlu işlemler
  • İyi meslektaşlar için çekicilik
  • Üstün kalite
  • Teknolojinin zirvesinde yer almak
  • Çevrenin korunması
  • Karlı büyüme

Wachendorff Grubu

Merkezi Wiesbaden'in batısında, güzel Rheingau'da bulunan, sahiplerince yönetilen ortak ölçekli bir şirketiz. İnsandan insana uzman ve kişisel danışmanlık ve iş ortaklarımızla sürdürülebilir işbirliğimiz devamlı büyümemizin taşıyıcı sütunlarıdır. DIN ISO 9001'e sahibiz Sertifika. 

 

Wachendorff Automation GmbH & Co. KG

Makine ve tesis yapımında çeşitli seri uygulamalarda kullanılmaya yönelik döner enkoder, motor geribildirim ve komple ölçüm sistemlerinin geliştirilmesi ve üretimi. Sayısız seçeneğe sahip kapsamlı standart programla birlikte müşteriye özel etkin çözüm geliştirme. VABD ve Çin'de satış ofisleri.

Daha fazla bilgi

Wachendorff Prozesstechnik GmbH & Co. KG

1978 yılından bu yana makine, tesis ve bina otomasyonu ve yenilenebilir enerji alanlarında verilerin görüntülenmesi, iletilmesi ve işlenmesi için endüstriyel dayanıklılığa sahip, yüksek kaliteli cihaz üretimi.

www.wachendorff-prozesstechnik.de

 

VISUALYS – We Create Data Awareness

VISUALYS focuses on the development, integration and consulting of software around the topics Industry 4.0, SmartData and IIoT for machine manufacturers and plant manufacturers as well as operators.

The core competence lies in the data VISUalization and in the data anALYSis.

visualys.net

2022:
Wachendorff Automation is launching a world first: the WDGN incremental encoder, which can be configured from the user by app (via NFC).

2020:
The IPC product portfolio of Wachendorff Prozesstechnik is supplemented by Box-PCs (March).

Also in March, Wachendorff Automation launches the WDGR series, a family of redundant incremental encoders with diverse sensor technology (optical and magnetic). In combination with corresponding controllers or, for example, speed monitors, high performance levels can be achieved at a reasonable price.

2019:
In September 2019, VISUALYS, a corporate start-up from Wachendorff, becomes active. The core competencies of the young company lie in data VISUalition and data anALYSIS in the IIoT and Industry 4.0 environment.

In August 2019 the foundation stone for a new warehouse will be laid with 600 qm. The Wachendorff Group buys a 8.500 square metre adjoining plot of land to ensure future expansion.

On 25 July we have to bid farewell to our company founder. Rolf Wachendorff dies at the age of 94.

Wachendorff Automation launches a world first: the „Universal Industrial Ethernet encoder“! The required protocol can be loaded just in time; PROFINET and EtherCAT are available for the launch (February).

2018:
Wachendorff firması 40. yıldönümünü kutluyor.

Wachendorff Prozesstechnik firması, müşterileri için Endüstri 4.0 projelerini gerçekleştirebilmek için seçkin çözüm sağlayıcılarla işbirliği yürütüyor. 

OPC-UA veya MQTT arabirimine, özellikle IIoT ağ geçitlerine sahip çok sayıda yeni cihaz ürün portföyüne dahil edildi. 

2017:
Wachendorff Automation firmasının yeni nesil WDGA mutlak değer sensörleri, Singleturn alanında yeni geliştirilen QuattroMag® teknolojisiyle donatıldı.

Artık Wachendorff Automation firmasının üretim ve teslimat programında olan ürünler: Endüstriyel ethernet arabirimli döner kodlayıcılar, önce PROFINET ve EtherCAT, diğerleri müteakiben. 

Wachendorff Automation firması, ekonomi magazini brand eins Wissen ve istatistik portalı Statista tarafından "Otomasyon ve ölçüm tekniği, 250 çalışana kadar küçük ve orta ölçekli şirketler" kategorisinde ürünlerinden ve hizmetlerinden dolayı "2017 yılının yenlikçisi" seçildi.

2016:
Wachendorff Prozesstechnik, ürün portföyüne oldukça geniş fonksiyon kapsamına sahip olan endüstriyel ethernet bileşenlerini , özellikle kumanda anahtarlarını dahil ediyor ve bununla birlikte OT ve IT'nin birlikte gelişimi için çözümler sunuyor.

Endüstriyel dayanıklığa sahip panel bilgisayarlar da artık ürün programının önemli bir parçasıdır.

2015:
Asya pazarındaki müşterilere daha yakın olmak için Çin'de Wachendorff Automation (Suzhou) Co., Ltd. şirketi kurulacak.

2014:
Wachendorff Prozesstechnik, programlanabilir PIO endüstriyel ağ devreleriyle üretim programına ilk kez bir kumanda sistemi dahil ediyor.

Wachendorff Automation I/O teknolojisini kompakt yapıyı muhafaza ederek bir mutlak döner enkodere entegre ediyor. Küresel bir yenilik olan WDGA-IO makine ve tesis yapımcılarının montaj ve kablolama süreçlerini önemli ölçüde kısaltmalarına izin veriyor.

Wachendorff Elektronik'in faaliyet alanı TOPCON POSITIONING GROUP kapsamında ifade ediliyor.

27 Haziran 2014 günü Almanya'nın en başarılı fikir ustaları, onurlandırıcı Top 100 Innovator (En Üstün 100 Yenilikçi) ödülüne layık görüldü: Wachendorff Automation bir kez daha bu gruba dahildi.

2012:
Wachendorff Prozesstechnik kendi satış temsilcileri sisteminin yanı sıra müşterilere yerinde hizmet için yeni uzman muhataplar belirledi: Teknik distribütörler.

2011:
Sadece uzak görüşlü ve yenilikçilik ruhuna sahip yaratıcı şirketler en yenilikçi 100 orta ölçekli kurum arasına girmeyi başarabilir. Wachendorff Automation bu şirketlerdendir. 30 Haziran 2011 tarihinde sponsor Lothar Späth "Top 100" tasdik mührünü takdim ediyor.

Hessen Ekonomi Bakanlığı ve Hessen Şirketler Birliğinin büyüme ve yenilikçilik alanında verdiği "Hessen-Champion 2011" Wachendorff Automation'u gururlandırıyor.

2010:
Amerika kıtasından kaynaklanan mutlak döner enkoder ve ölçüm sistemleri talebini karşılamak amacıyla Chicago Wachendorff Automation USA, Inc. şirketi kuruluyor.

2009:
Wachendorff Automation çalışanları yeni bir üretim ve montaj felsefesi geliştirip, başarıyla uyguluyor: LeanQ.

2008: 
Wachendorff Automation mutlak döner enkoder programını patentli EnDra®-Multiturn teknolojisiyle genişletiyor. Bu ürünlerle Multiturn mutlak değer sensörleri daha dayanıklı, daha küçük ve aşınmasız hale geliyor.

2007:
Wachendorff yenilikçi ve başarılı şirket olarak "Fikirler Ülkesinde 365 Yer" adlı program kapsamında bir gün düzenlemek üzere seçiliyor.

Wachendorff Prozesstechnik, sistem çözümlerini Wachendorff cihazlarıyla gerçekleştiren ve işletmeye alan sistem entegratörleri için Almanya çapında bir ağ oluşturuyor.

2006:
Wachendorff Raiffeisen ve Volksbank tarafından "Yenilikçi Orta Ölçekli Kuruluş Ödülü" kapsamında Almanya genel birincisi seçiliyor.

2005:  
Böylelikle Wachendorff Şirketler Grubu üç şirketi içeriyor.

Wachendorff Automation, döner kodlayıcı ve sistem gelişimi ve üretimi. 

Wachendorff Prozesstechnik, makine ve tesis üretimi alanında otomasyon bileşenleri tedarikçisi. 

Wachendorff Elektronik, bilhassa mobil iş makineleri alanında kumanda cihazları üretimi (bu sektör 2014 yılında satılmıştır).

2004:
Wachendorff DIN EN ISO 9001:2000 ve DIN EN ISO 14001:2005 sertifikasyonlarıyla kalite yönetimi ve çevre koruma alanlarındaki iddiasını belgeliyor.

1995:
Bir müşteri talebinden yeni bir ürün grubu ortaya çıkıyor: Mobil çalışma makineleri, belediye araçları ve arazi makineleri için otomotiv sektöründe kullanılacak dayanıklılıkta kumanda cihazlarının geliştirilip üretilmesi.

1990:  
Wachendorf, 2007 yılında Geisenheim, Industriestraße 7'deki komple satın aldığı binaya taşınıyor.

1989: 
Artımlı optik döner kodlayıcıların geliştirilmesine ve üretimine başlıyor.

1985:
İki oğul, Dr. Peter ve Robert Wachendorff aile şirketinde çalışmaya başlıyor.

17.11.1978:
Rolf Wachendorff, Wachendorff Prozesstechnik şirketini kuruyor ve sanayi kullanımı için elektronik cihaz ithalatına başlıyor.